Přihlášení vozidel

PRAVIDELNÉ TECHNICKÉ PROHLÍDKY,  EMISE,  PŘIHLÁŠENÍ VOZIDLA DO REGISTRU.

Nabízíme vám:

  • Kompletní příprava vozu na měření emisí a STK
  • Evidenční služby a jednání s registrem vozidel
  • Přihlášení a odhlášení vozidel
  • Výměna SPZ při ztrátě nebo poškození
  • Převody vozidel
  • Zápisy LPG, tažných zařízení,…
  • Vyřizování ekologických poplatků
  • Poradenství v těchto oblastech ZDARMA


Pravidelná technická prohlídka – provádí se ve lhůtách stanovených zákonem, v plném rozsahu a obsahuje i evidenční kontrolu.

Opakovaná technická prohlídka – provádí se v případě, že byla při pravidelné technické prohlídce zjištěna na vozidle vážná závada (stupeň B) či nebezpečná závada (stupeň C). Tato prohlídka se provádí do 30 kalendářních dnů po pravidelné technické prohlídce, bez objednání, za sníženou sazbu a v rozsahu, v jakém byla zjištěna závada, je tedy zaměřena pouze na určité ústrojí, a je také provedena vnější vizuální kontrola vozu. Opakovanou technickou prohlídku může provést pouze STK, která prováděla pravidelnou technickou prohlídku. Pokud je opakovaná technická prohlídka provedena za dobu delší než 30 dnů, provádí se prohlídka vozu v plném rozsahu a za plnou cenu.

Technická prohlídka na žádost zákazníka – provádí se v rozsahu, který si určí zákazník. O této prohlídce se nevyznačuje záznam v technickém průkazu vozidla a nepřidělují se kontrolní nálepky.

Evidenční kontrola – provádí se v rámci pravidelné technické kontroly. Porovnávají se při ní údaje uvedené v průkazu silničního vozidla a v osvědčení o registraci silničního vozidla nebo v osvědčení o technické způsobilosti vozidla (u vozidla, které nepodléhá registraci) se skutečnými údaji a stavem vozidla. Evidenční kontrolu provádí zákazník vždy před registrací vozidla – tj. např. při převodu vozidla, při registraci individuálně dovezeného ojetého vozidla ze zahraničí.

U vozu, který dosud nebyl v ČR registrován či jeho technická způsobilost ještě nebyla v ČR schválena, je nutná technická kontrola – individuální dovoz. Jde o technickou kontrolu před schválením technické způsobilosti vozidla, které bylo např. dovezeno ze zahraničí apod.

Po úspěšném absolvování STK se provede zápis do velkého technického průkazu a jsou přiděleny kontrolní nálepky.

 

STK

1.STK  Kategorie vozidel Platnost STK
1 rok nákladní automobil kat. N2/N3, autobus kat. M2/M3
přívěs, návěs kat.O3/O4
vozidla autoškoly, taxislužby
vozidla s právem přednosti jízdy (modrý maják)
1 rok
4 roky osobní automobil
nákladní automobil kat. N1
přívěsný vozík kat. O1 (s nájezdovou brzdou) + kat. O2
motocykl kat. LC – dříve L3
2 roky
6 let přívěsný vozík kat. O1 (bez nájezdové brzdy)
moto kat. LA -dříve L1 (tzv. malé moto)
4 roky

 Pozn.: Pokud si nejste jisti, do které kategorie Vaše vozidlo spadá, rádi Vám poradíme.

Ve stejných intervalech je také nutno provést měření emisí (s výjimkou motocyklu, jehož provozní hmotnost je nižší než 400 kg a elektromobilu).

Propadlá technická prohlídka

Při policejní kontrole musíte mít vždy platnou technickou prohlídku. Podle novelizace zákona může policista při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích zabránit v jízdě motorovému vozidlu použitím technického prostředku nebo odtažením vozidla v případě, že je vozidlo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.

Řízení vozidla technicky nezpůsobilého k provozu na pozemních komunikacích může mít za následek udělení až 5 bodů, pokutu 5.000,- Kč až 10.000,- Kč a odebrání řidičského oprávněné na půl roku až rok

zdroj: http://www.stk-bohdalec.cz/   a   www.mdcr.cz

Hledej
Těšíme se na Vaši návštěvu
Vladimír Zrubec
+420 603 588 898
Aktuální akceAUTOSERVIS PNEUSERVIS - ZCAR - idatabaze.czGeometrie kol, náprav (měření, seřízení, kontrola) - idatabaze.cz


TOPlist